Kontakt og åbningstider

VisitMiddelfart
Havnegade 6
5500 Middelfart
Tel.: +45 8832 5959
mail@visitmiddelfart.dk

 

Fredericia Bibliotek & Velkomstcenter
Prinsessegade 27
7000 Fredericia
Tel.: +45 7210 6800
turisme@fredericia.dk

 

VisitFredericia
Gothersgade 20
7000 Fredericia
Booking af guidede ture:
Tel.: +45 7211 3512
visit@fredericia.dk

Kontaktpersoner

VisitMiddelfart

 

VisitFredericia

Trine Lai
Turistchef
trine@visitmiddelfart.dk
Direkte: 2014 7719


 

Heidi Hammer Lings
Teamleder
heidi.lings@fredericia.dk
Direkte: 2291 7347


Jonas Grønlund Eriksen
Marketing- & kommunikationskoordinator
jonas@visitmiddelfart.dk
Direkte: 8832 5956


 

Verena Obertopp Knudsen
Turismekoordinator
verena.knudsen@fredericia.dk
Direkte: 4077 8435


Helle Thomsen
Turismekoordinator
helle@visitmiddelfart.dk
Direkte: 8832 5963


 

Helle Rosborg Black
Cruisekoordinator
helle.black@fredericia.dk
Direkte: 5083 4226


Morten Bremholm Lund
Turismekoordinator
morten@visitmiddelfart.dk
Direkte: 8832 5955


 

Jan Mikkelsen
Turistassistent
jan.mikkelsen@fredericia.dk
Direkte: 4124 5308


 

 

Anna Visbye Bendtsen
Eventkoordinatorelev
anna.bendtsen@fredericia.dk
Direkte: 2570 2601


I er også meget velkomne til at kontakte os, hvis I har praktiske spørgsmål i forbindelse med afholdelse af møder og/eller konferencer i Middelfart og Fredericia.

Få Turistguiden sendt lige til døren - bestil her

Find vej til Lillebælt - klik her

Del denne side

VisitMiddelfart

02. jan – 31. maj
Betjening: Man. - fre.: 10:00-14:00 
Telefontid: 
Man. - tors.: 08:00–16:00
Fredag: 08:00-14:00

01. jun - 31. aug
Betjening:
Man. - fre.: 10:00-17:00
Lørdag: 10:00-14:00
Telefontid:
Man. - fre.: 08:00–17:00
Lørdag: 10:00-14:00  

01. Sep – 20. dec
Betjening: Man. - fre.: 10:00-14:00
Telefontid:
Man. - tors.: 08:00–16:00
Fredag: 08:00-14:00

12. + 19. okt: 
Betjening
: 10:00-14:00
Telefontid: 10:00-14:00 

Selvbetjening: Alle dage: 07:00-22:00

Lukkedage
18. april - 22. april (Påske)
1. maj
17. maj (St. Bededag)
30. maj (Kr. Himmelfart)
5. juni (Grundlovsdag)
9.-10. juni (Pinse)
12. juni
21. december-1. januar 2020 (jul og nytår)

Fredericia Velkomstcenter

Selvbetjening: Man. - fre.: 08:00-10:00

02. jan - 31. mar
Betjening:
Man. - tors.: 10:00-19:00
Fre.: 10:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00
Søn.: 13:00-16:00

01. apr - 30. sep
Betjening:
Man. - tors.: 10:00-19:00
Fre.: 10:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00

01. okt - 30. dec
Betjening:
Man. - tors.: 10:00-19:00
Fre.: 10:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00
Søn.: 13:00-16:00

Lukkedage:

18.-22.april (Påske)
17. maj (Bededag)
30. maj (Kristi Himmelfartsdag)
5. juni (Grundlovsdag)
10. juni (2.pinsedag)
24.-25.-26. December (jul)
31. december