Kontakt og åbningstider

VisitMiddelfart
Havnegade 6
5500 Middelfart
Tel.: +45 8832 5959
mail@visitmiddelfart.dk

 

Fredericia Bibliotek & Velkomstcenter
Prinsessegade 27
7000 Fredericia
Tel.: +45 7210 6800
turisme@fredericia.dk

 

VisitFredericia
Gothersgade 20
7000 Fredericia
Booking af guidede ture:
Tel.: +45 7211 3512
Se mail adresser nedenfor.

Kontaktpersoner

VisitMiddelfart

 

VisitFredericia

Anette Hellmund Werenskiold
Turistchef
anette@visitmiddelfart.dk
Direkte: 8832 5964


 

Heidi Hammer Lings
Teamleder
heidi.lings@fredericia.dk
Direkte: 7211 3512 / 2291 7347


Kitt Schou Morgen
Møde- og eventchef
kitt@meetinglillebaelt.dk
Direkte: 8832 5962


 

Verena Obertopp Knudsen
Turismekoordinator
verena.knudsen@fredericia.dk
Direkte: 4077 8435


Dorthe Thrane Jensen
Turismekoordinator
dorthe@visitmiddelfart.dk
Direkte: 8832 5956


 

Helle Rosborg Black
Cruisekoordinator
helle.black@fredericia.dk
Direkte: 5083 4226


Helle Thomsen
Turismekoordinator
helle@visitmiddelfart.dk
Direkte: 8832 5963


 

Jan Mikkelsen
Turistassistent
jan.mikkelsen@fredericia.dk
Direkte: 4124 5308


Lisanne Gerlich
Projektkoordinator
lisanne@visitmiddelfart.dk
Direkte: 8832 5955


 

Jeanne Sørensen
Assistent
jeanne.sorensen@fredericia.dk
Direkte: 2099 0739


I er også meget velkomne til at kontakte os, hvis I har praktiske spørgsmål i forbindelse med afholdelse af møder og/eller konferencer i Middelfart og Fredericia.

Få Turistguiden sendt lige til døren - bestil her

Del denne side

VisitMiddelfart

02. jan – 31. maj
Betjening: Man. - fre.: 10:00-14:00 
Telefontid: 
Man. - tors.: 08:00–16:00
Fredag: 08:00-14:00

01. jun - 31. aug
Betjening:
Man. - fre.: 10:00-17:00
Lørdag: 10:00-14:00
Telefontid:
Man. - fre.: 08:00–17:00
Lørdag: 10:00-14:00  

01. Sep – 22. dec
Betjening: Man. - fre.: 10:00-14:00
Telefontid:
Man. - tors.: 08:00–16:00
Fredag: 08:00-14:00

14. + 21. okt: 
Betjening
: 10:00-14:00
Telefontid: 10:00-14:00 

Selvbetjening: Alle dage: 07:00-22:00

Lukkedage

13.-17. april (Påske)
12. maj (St. Bededag)
25. maj (Kr. Himmelfart)
4.-5. juni (Pinse)
14. juni
23. december-1. januar 2018 (jul og nytår)


Fredericia Velkomstcenter

Selvbetjening: Man. - fre.: 08:00-11:00

02. jan - 31. mar
Betjening:
Man. - tors.: 11:00-19:00
Fre.: 11:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00
Telefontid:
Man. - tors.: 11:00-19:00
Fre.: 11:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00

01. apr - 30. sep
Betjening:
Man. - tors.: 11:00-19:00
Fre.: 11:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00
Telefontid:
Man. - tors.: 11:00-19:00
Fre.: 11:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00

01. okt - 31. dec
Betjening:
Man. - tors.: 11:00-19:00
Fre.: 11:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00
Telefontid:
Man. - tors.: 11:00-19:00
Fre.: 11:00-17:00
Lør.: 10:00-14:00 

Lukkedage:

23.-24. Januar
13.-17.april (Påske)
12. maj (Bededag)
25. maj (Kristi Himmelfartsdag)
5. juni (2.pinsedag/Grundlovsdag)
24.-25.-26. December (jul)
31. december